Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

KARS’LI BATUM’LU KARADENİZ TURU 21-28 HAZİRAN 2020

21 Haziran akşamı kapalı spor salonun önünden hareket ediyoruz.

22 HAZİRAN

1.GÜN : İlk olarak Amasya’ya gidiyoruz.Amasya şehir merkezindeki alçak köprü,şehir gezintisinden sonra Amasya Kale’sini panoromik gördükten sonra Tokat’a hareket ediyoruz.Tokat’ta dünyanın en büyük mağaralarından biri olan Ballıca Mağarası’na gidiyoruz.Mağara gezimizin ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz.(KONAKLAMA TOKAT)

 

23 HAZİRAN

2.GÜN:Sabah 07:30’da otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Erzincan’a gidiyoruz.Erzincan’da Bakırcılar Çarşısına gidip bakır alışverişi yapabilirsiniz.Öğle yemeğimizide aldıktan sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’un sembolu haline gelen ve Selçuklulardan kaldığı olarak bilinen Çifte Minareli Medrese’yi görüyoruz.Erzurum’da şehir gezintisinin ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz.(KONAKLAMA ERZURUM)

 

24 HAZİRAN

3.GÜN: Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından .Dünya savaşı sırasında Rus işgali altında bulunan bölgenin tekrardan Osmanlı himayesine girmesi için Allahuekber dağlarında donarak can veren 90 bin şehidimizin anısına yapılmış temsili Sarıkamış şehitliğini ziyaret ediyor ve şehitlerimizin ruhlarını yâd ediyoruz. Şehitlik ziyaretimiz ardından Kars’a geri dönüyor ve Şehir Turumuza başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Türk kadının istediği takdirde neler başarabileceğinin en somut örneğini sizlere göstermek için çok büyük bir başarı öyküsünün sergilendiği bir köye, Boğatepe köyüne gidiyoruz. Boğatepe köyü peynir müzesi ve mandırasını ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı da sunacağız. Boğatepe köyü ziyaretimizin ardından Şavşat’taki otelimize geçiyoruz.(KONAKLAMA ŞAVŞAT YAYLASI)

 

25 HAZİRAN

4.GÜN:Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Artvin’e gidiyoruz. Artvin’de Dünyanın en büyük Atatürk Heykelini görüyoruz. Atatürk heykeli Atatürk’ün Dumlupınar’da kayaların üzerinde yürüdüğü anı canlandırmaktadır.Sonrasında Borçka’ya gidiyoruz. Borçka ilçerkezine 27 km mesafede,deniz seviyesinden 1450 m yükseklikte bulunan 19.yy başlarında,bu günkü Klaskur (Aralık) Köyü’nün yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda Klaskur(Aralık)Dere’sinin önünü kapatmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl’e ulaşıyoruz.(Minibüs ile ve ekstra).Karagöl dönüşü Kontrol işlemleri sonrasında Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum’a ulaşıyoruz.Şehir merkezinde Katedral,Sanat Müzesi,Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini görüyoruz akşam yemeğini burada alıyoruz ve  serbest zaman sonrası Ardeşen’e otelimize geçiyoruz.Akşam Batum’da oluyoruz Rize’deki otelimize dönüşümüz geç olabilir.(KONAKLAMA RİZE)

 

26 HAZİRAN

5.GÜN:Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına geçiyoruz.Ayder sonrası Rize üzerinden aslında çok yakından tanıdığımız Çayeli` ne geçiyoruz. Rize bezi dokuma atölyelerinden birinde vereceğimiz kısa bir alışveriş molası sonrasında otelimize geçiyoruz.(KONAKLAMA MAÇKA)

 

27HAZİRAN

 

6.GÜN: Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Halk arasında MERYEM ANA olarak anılan Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Giresun şehir gezisi yapıyoruz. Giresun gezimizin ardından Ordu’ya hareket ediyoruz.Ordu’da teleferiğe binmeden önce burada Fiskobirliğin Fındık satış mağazasından alışveriş yapabilirsiniz.Teleferik ile Boztepe’ye geçiyoruz.Ordu şehir gezimizin ardından otelimize geçiyoruz.(KONAKLAMA ORDU)

 

28 HAZİRAN

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Samsun’a hareket ediyoruz.Samsun’da Bandırma Vapurunu ziyaret ediyor ve oradan Samsun’da meşhur olan Amazon adasına gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.Gezimizin ardından Balıkesir dönüş yoluna hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
6 Gece otel konaklaması
6 gün sabah kahvaltısı
5 gün akşam yemeği
Ulaşım
Rehberlik hizmeti
Araç içi ikramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Kişisel harcamalar
Yurtdışı çıkış harcı(Batum)
Tüm öğlen yemekleri
Karagöl,zilkale minibüs ücretleri
Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız