Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

KARS DOĞU EKSPRESİ TURU 5 GECE 6 GÜN/ 4-9 ARALIK 2018

KARS DOĞU EKSPRESİ TURU 

4 – 9 ARALIK 2018 

 5 GECE 6 GÜN – KÜLTÜR TURU – 4 GECE OTEL & 1 GECE TREN

Balıkesir – Ankara (otobüsle) – Ankara – Kars ( Tren Doğu Ekspresi Akşam 18:00) – Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Sarıkamış- Doğu Beyazıt –Van – İstanbul/İzmir (uçakla)


1. Gün: Balıkesir – Ankara otobüs yolculuğu / Doğu Ekspresi ile Ankara – Kars Seyahati (1 gece Tren Konaklama)

Sabah saat 06:00 Balıkesir’den hareket ediyoruz. Anıtkabir ziyaretinden sonra saat 18:00 Ankara garından trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Erzincan – Erzurum – Kars hattında bol manzaralı ve keyifli bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Kars 

Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde( KARS- I ŞİRİN OTEL).

3. Gün: Kars – Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz.  Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Kışın bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak mümkün. Ardından Kars merkezde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Kısa Kars şehir merkezi gezimizde Vali Konağı ve civarındaki taş binalar,Kars Kalesi,Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüyoruz.  Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde.(KARS-I ŞİRİN OTEL)

4. Gün:  Sarıkamış

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kars’tan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Buradan ayrılarak Doğu Beyazıt’a geliyoruz ve burada İshak Paşa Sarayını ziyaret esiyoruz. (Hava koşulları müsait olursa Ağrı Dağı eteğinde Nuh’un gemisinin battığı yeri göreceğiz.) Yol üzerinde Muradiye Şelalesini de gördükten sonra akşam saatlerinde Van’da oluyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama  ve sabah kahvaltısı otelimizde.(HİLTON OTEL)

5. Gün : Van 

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Urartu uygarlığının başkenti ve doğunun incisi olarak adlandırılan Van. Ardından bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası’na geçiyoruz. Konusunu Tevrat ve İncil’den alan kabartma sahnelerinin açılımlarını öğrendikten ve kiliseyi sizlerle gezdikten sonra öğle yemeği için Van şehir merkezine geri dönüyoruz. Urartu kralı Sarduri tarafından yaptırılan gölden 80 m. yükseklikteki kaya üzerine inşa edilen kalede güneşin batışını izledikten sonra otelimize varıyoruz. Konaklama  ve sabah kahvaltısı otelimizde (HİLTON OTEL)

6. Gün: İzmir – Balıkesir

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından uçağımıza binmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek uçuşumuzun ardından İzmir’e ulaşıyoruz.İzmir Hava Limanında bizi bekleyen otobüsümüze  binip Balıkesir’e geliyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Balıkesir’den Ankara Garı’na Otobüs ile transfer

İzmir’den Balıkesir’e Otobüs ile transfer

Kars – Ankara Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)

Rehberlik Hizmeti

4 Gece Hotel konaklaması

1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

Otellerde alınan 4 Sabah Kahvaltısı

Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

Kişisel harcamalar, Alışverişler

Çıldır Gölü turu(minibüs ücreti)

Van Gölü tekne turu

Müze Giriş Ücretleri

Tüm Öğlen yemekleri

Tüm Akşam Yemekleri

DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON KONAKLAMA

Türkiye’nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu’yu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çay kahve eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sizin için bir araya getirdik.
 
Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.
 
Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.
Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız