Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

KARADENİZ TURU 19/26 AĞUSTOS 2019

KARADENİZ TURU

19/26 AĞUSTOS 2019

1450 TL

19 Ağustos akşamı 20:00’da Balıkesir’den hareket ediyoruz.

20 AĞUSTOS 2019

SİNOP- HAMSİLOS FİYORDU-SİNOP CEZAEVİ-SAMSUN-AMAZON ADASI-BANDIRMA VAPURU-ATATÜRK ÇARŞISI

Sinop’ta ilk olarak muhteşem doğasıyla bizi karşılayacak ince burun ve Hamsilos Fiyordu’nu görerek turumuza başlıyoruz. Buradaki ziyaretimizi takiben birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan tarihsel süreç boyunca birçok önemli şahsiyetin hapis yattığı,şiirlere şarkılara konu olan Sinop cezaevini geziyoruz.Cezaevi ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi Sinop mantısı alıyoruz.Ardından Samsun’a hareket ediyoruz. Samsunda Bandırma Vapurunu ziyaret ediyor ve oradan Samsun’da meşhur olan Amazon adasına gidiyoruz fotoğraf çekimi ve serbest zamanın ardından Samsun’daki otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI:Yol güzergahında uygun tesiste(EKSTRA)

ÖĞLE YEMEĞİ:Sinop’ta mantı (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ:Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Samsun Kapris Otel.

21 AĞUSTOS 2019

ORDU-ÜNYE-BOZTEPE-ATATÜRK KÖŞKÜ-AYASOFYA KİLİSESİ

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak . Ordu’ya hareket ediyoruz.Ordu’da teleferiğe binmeden önce burada Fiskobirliğin Fındık satış mağazasından alışveriş yapabilirsiniz.Teleferik ile Boztepe’ye geçiyoruz.Boztepe dönüşü, Giresun’a geçiyoruz.Giresun’u panoromik gördükten sonra Ulu Önderimiz Atatürk,Sonbahar gezisi adıyla Trabzon’a gelmiş ve bu ziyaretinden sonra bu köşk,Trabzon Belediyesi tarafından kendisine hediye edilmiş.Bu olaydan sonra köşk,Trabzon halkı tarafından Atatürk Köşkü olarak tanınmaya başlanan Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Ardından Ayasofya Kilisesini ziyaret ettikten sonra Maçka’daki otelimize doğru hareket ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI:Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Akçaabat’ta köfte(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ :Maçka Sümela Holiday.

 22 AĞUSTOS 2019

UZUNGÖL-AYDER YAYLASI-ŞENYUVA-ARDEŞEN

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Uzungöle gidiyoruzç.Uzungöl sonrası Trabzonun meşhur yaylasına Ayder Yaylasını geziyoruz. Öğle yemeğimizi Ayder’de alıyoruz.Ayder dönüşü Şenyuva ve bölgenin en eski köprüsü olan Kemer Köprüsünü görüyoruz.(MİNİBÜS İLE EKSTRA).Yayla gezimizin ardından  otelimize doğru hareket ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Çamlıhemşin’de alınacaktır.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ:Peronti Otel.

23 AĞUSTOS 2019

BATUM-SANAT MÜZESİ-AVRUPA MEYDANI-MEDEA HEYKELİ-KARAGÖL

6:00’da otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kontrol işlemleri sonrasında Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum’a ulaşıyoruz.Şehir merkezinde Katedral,Sanat Müzesi,Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini görüp öğle yemeğimizi alıyor ve serbest zaman veriyoruz.Batum’dan öğlen çıkışımızı yapıp,Borçka’ya geçiyoruz.Ardından Borçka ilçe merkezine 27 km mesafede,deniz seviyesinden 1450 m yükseklikte bulunan 19.yy başlarında,bu günkü Klaskur (Aralık) Köyü’nün yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda Klaskur(Aralık)Dere’sinin önünü kapatmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl’e ulaşıyoruz.(Minibüs ile ve ekstra).Karagöl dönüşü Ardeşen’deki otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Batum’da alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ : Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ : Ela Hotel.

24 AĞUSTOS 2019

SÜMELA MANASTIRI-KARACA MAĞARASI-GÜMÜŞHANE-

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Zigana üzerinden ilk olarak Halk arasında MERYEM ANA olarak anılan Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz.(Açık olduğu taktirde). Denizden 1550 m. yükseklikte bulunan mağaranın damlataşı şekilleri, sarkıtları, dikitleri, sütunları, bayrak şekilleri, org desenli duvarları, mağara çiçekleri, incileri ve traverten basamakları eşine az rastlanır güzellikte olan Karaca Mağarasına gidiyoruz.Mağara gezimizin ardından alışverişimizi yapıp otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Zigana civarında alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ : Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ :Ramada Gümüşhane Otel.

25 AĞUSTOS 2019

BAKIRCILAR ÇARŞISI-SİVAS-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-GÖKMEDRESE

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Erzincan Bakırcılar Çarşısına alışveriş için hareket ediyoruz. Alışverişimizin ardından Sivas’ın simgesi haline gelen Çifte Minareli Medresi’sini ziyaret ediyoruz. Anadolu Selçuklu Devleti’nin önemli eserlerinden biri olan Gökmedreseyi ziyaret ediyoru.Ziyaretimizin ardından Tokat’a hareket ediyoruz.Tokatta otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI : Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ :Sivas yol güzergahında uygun tesiste alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ :Alin Otel.

 26 AĞUSTOS

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Ballıca Mağarasına gidiyoruz. Mağara gezimizin ardından Amasya’ya hareket ediyoruz.  Yeşilırmak kenarında meşhur Amasya evlerine karşı verilecek kahve sonra Ferhat ile Şirin Çeşmesi ve heykelleri gezdikten sonra Balıkesir dönüş yoluna hareket ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ :Amasya’da alınacaktır.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ :Yol güzergahında uygun tesiste alınacaktır.

KONAKLAMA OTELİ : Dönüş yolundayız

BATUM GEÇİŞ İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR ;

BATUM’A GİRİŞ YENİ KİMLİK İLE YAPILACAKTIR.

  1. Misafirlerimiz mutlaka nüfus cüzdanları yanlarında bulundurmak zorundadır.
  2. Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır.
  3. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz.
  4. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noter den onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.
  5. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.
  6. Asker ve Polislerin geçişleri yasaktır.
  7. 657 ye tabii devlet memurlarında ıslak imzalı izin kağıdı şuan için istenmemektedir.
  8. Nüfus cüzdanlarında veriliş tarihinin son 10 yıl a kadar geçişlerine izin verilmektedir. veriliş tarihi 2008 yılından eski olanların geçişlerine izin verilmemektedir.
  9. Nüfus cüzdanı değişimi yetişmemesi halinde geçici belge kabul edilmemektedir.
  10. Nüfus cüzdanı yıpranmış kişilerin kaplamayı değiştirmesi gerekmektedir. Kaplama sırasında kimlik üzerindeki mühür ün kaybolma
Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız