Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA / 27-29 EKİM 2018

KAPADOKYA TURU

27/28/29 EKİM 2018 

3 GÜN 2 GECE

Hareket 26 Ekim, saat 21:30’da Kurtdereli Kapalı Spor Salonu önünden!!!

 

1.GÜN

Balıkesir’den saat 21:30’da Kurtdereli Kapalı Spor Salonu önünden siz değerli misafirlerimizle buluştuktan sonra  Perslerin ‘Güzel Atlar Diyarı’ diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde yolda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra kilise ve şapelleriyle doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir arada buluştuğu 380 basamakla inilen Ihlara Vadisine geçiyoruz.Buradaki gezimizin ardından düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu Yer altı Şehri’ne gidiyoruz. Daha sonra burada yürüyüş ve çay molasından sonra bölgenin en yüksek konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni seyretme ve fotoğraflama imkanı bulacağız. Sonrasında Kayseri’deki otelimize geçiyoruz(akşam yemeği otelde alınacak). Akşam yemeğinden sonra misafirler bağımsız olarak şehri gezebilir alışveriş yapabilirler. (KOÇAK OTEL)

2.GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Ürgüp’e doğru dola çıkıyoruz. Ürgüp’te yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Ardından şapkalı peribacalarının ve Ürgüp’ün simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Sonrasında Onyx Taş Atölyesinde taşların işleniş ve özelliklerine dair bilgi alıp, Öğle yemeği için Kapadokya’nın meşhur Uranos testi kebabını yemeğe restaurantımıza geçiyoruz.(çorba ,pastırmalı kurufasulye,salata ya da testi kebabı ,pilav baklava yada meyve ve su )Kapadokya’nın meşhur sütlü kabak çekirdeği kuruyemişçisine gidiyoruz. Peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra İlginç peribacası oluşumlarını barındıran, adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) geziyoruz.Daha sonra Güvercinlik Vadisi’ni görüp Kapadokya’nın en eski yerleşim yeri olan Çavuşin köyüne gidiyoruz. Köyü gezdikten sonra Nevşehir’deki otelimize geçiyoruz (SEVEN BROTHERS HOTEL).

(İsteyen misafirlerimizle Turk gecesi: sınırsız alkollu- alkolsüz içecekler,meyve ve çerez tatlı,sınırsız eğlence 75 TL)

3. GÜN

Not: Sabah erken saatlerde isteyen misafirlerimizle otel lobisinde Balona binmek için buluşuyoruz.
Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Avanos’a doğru yola çıkıyoruz. Buradaki ilk durağımız Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamuruyla yapılan çanak-çömlek hakkında bilgi alıyoruz. Buradaki serbest zamandan sonra özellikle Türklerin din anlayışının daha çok ahlak temelli bir nitelik kazanmasında etkin olan, Anadolu’daki tasavvuf düşüncesine damgasını vuran, Türk dünyasının yetiştirdiği büyük düşünür, Hacı Bektaş-ı Veli’ yi ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

ÜCRÜCRETE DAHİL OLANLAR
– 2 Gece Otel Konaklaması
– 2 Akşam yemeği
– 2 Sabah kahvaltısı
– Ulaşım ve rehberlik hizmeti
– Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
– Tüm müze ve ören yeri girişleri
– Otelde alınan yabancı içecekler
– Öğle yemekleri ve ilk gün sabah kahvaltısı
Balon Ücreti 130 Euro

Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız