Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

GAP TURU 15-20 EKİM 2019

GAP TURU

15 – 20 EKİM 2019

5 GÜN 4 GECE

 

4 GECE KONAKLAMA, 4 AKŞAM YEMEĞİ, 4 SABAH KAHVALTISI İLE

1250 TL

 

HATAY-GAZİANTEP-ŞANLIURFA-MARDİN-DİYARBAKIR-ADANA

SAMANDAĞI-TİTÜS TÜNELİ-HARBİYE ŞELALELER-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-HALFETİ-HARRAN-GÖBEKLİTEPE-DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI-ARKEOLOJİ MÜZESİ-ULU CAMİİ-ZİNCİRİYE MEDRESESİ-DİYARBAKIR-SURLAR-ATATÜRK KÖŞKÜ-HEYSEL BAHÇELERİ-NEMRUT DAĞI-SABANCI CAMİ-TAŞ KÖPRÜ-SAAT KULESİ-SİNEMA MÜZESİ

 

15 Ekim 2019 Salı akşamı saatlerimiz 18:00’ı gösterdiğinde Kurtdereli Spor Salonu önünden hareket ediyoruz.

 

1. GÜN: (16/10/2019) (HATAY-SAMANDAĞI-TİTÜS TÜNELİ-HARBİYE ŞELALELER)

Yol güzergahında uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız olan Hatay’a doğru yola koyuluyoruz. Hatay’a vardığımızda Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesini gezeceğiz. Sonrasında Farklı dinlere ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında gezerken; kilise, havra ve cami yapılarını görüyoruz. Hatay’da verdiğimiz serbest zaman sonrasında Hatay’ın sahil kenti olan Samandağ ilçemize hareket ediyoruz. Sonrasında Romalılar tarafından sel sularından Limanı korumak için yapılan Titus Tünelini hareket ediyoruz. Ardından Titus Tüneli içerisinde yürüyüşümüz sırasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olan Beşikli Mağara’yı da geziyoruz. Daha sonra Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Bu doğal güzelliği yakından gördükten sonra otelimize doğru yola koyuluyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Yol güzergahında uygun tesiste (EKSTRA)

ÖĞLE YEMEĞİ: (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Grand Boğaziçi Hotel.

 

2. GÜN: (17/10/2019) (GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ÇARŞI-HALFETİ-HARRAN-ŞANLIURFA)

Otelimizden ayrıldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri,parklari,meydanları ile metropol olmaya aday Gaziantep’te panaromik şehir turu yapıyoruz.Sonrasında Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastronomi Şehri unvanlı Gaziantep’te yöresel tatları deneyimleyerek aldıktan sonra, Çarşılar bölgesine gelerek,ZİNCİRİYE BEDESTENİ,BÜYÜK PASAJ,ALMACI PAZARI,BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı gezip hediyelik eşya ve Antep Fıstığı alışverişlerimizi yaptıktan sonra 17. Yüzyılda Tekke Camii ve Külliyesi binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekanda,Sütlü Melengiç kahvelerimizi alıyoruz. Sonrasında bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ’ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir TEKNE TURUNA (EKSTRA) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale Tarihi Mağara Evleri büyük bir kısmı sular altında kalan SAVAŞAN KÖYÜ’nü gezdikten sonra tekrar HALFETİ’ye varıyoruz. Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Harran’a varışın ardından konik biçimli bir mimariye sahip olan Harran Evleri’ni görüyoruz. Harran ziyaretimizden sonra peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya konaklamak üzere hareket ediyoruz. BALIKLI GÖL,AYN ZELİHA GÖLÜ,HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA,RIZVANİYE CAMİİ,GÜMRÜK HAN ve BEDESTEN çarşılarında serbest zaman verdikten sonra otelimize doğru yola koyuluyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EKSTRA).

AKŞAM YEMEĞİ :Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Şanlıurfa Uludağ Otel.

 

3. GÜN: (18/10/2019) (BALIKLI GÖL-GÖBEKLİTEPE-MARDİN-DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI-ARKEOLOJİ MÜZESİ-ULU CAMİİ-ZİNCİRİYE MEDRESESİ)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve BALIKLI GÖL,AYN ZELİHA GÖLÜ,HZ. İBRAHİM’İN DOĞDUĞU MAĞARA,RIZVANİYE CAMİİ,GÜMRÜK HAN ve BEDESTEN çarşılarında serbest zaman verdikten sonra Göbeklitepe’ye doğru yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE ‘yi geziyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE,aynı zamanda nohut,mercimek,buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe gezimizin ardından,gecesi gerdanlık,gündüzü seyranlık olan MARDİN’e hareket ediyoruz.Mardin’de önce Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel varoluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra ARKEOLOJİ MÜZESİ,ULU CAMİİ,ZİNCİRİYE MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisiyle bütünleşmiş yapıları gezip,Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alışverişimiz sonrasında Mardin’de konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EKSTRA).

AKŞAM YEMEĞİ : Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Mardin’de konaklama.

 

4. GÜN: (19/10/2019) (DİYARBAKIR-SURLAR-ATATÜRK KÖŞKÜ-HEYSEL BAHÇELERİ-NEMRUT DAĞI)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Diyarbakır’a doğru hareket ediyoruz. Diyarbakır’da Surlar,Atatürk Köşkü, Hevsel Bahçelelerini gezip öğle yemeği için Diyarbakır’ın meşhur ciğercisine gidiyoruz.Yemekten sonra Bakırcılar Çarşısını ve Deliler çarşısını gezip KAHTA’ya doğru yola çıkıyoruz. Atatürk Baraj Köprüsü’nün üzerinden Nissibi Köprüsü’nden geçerek, Kahta’ya ulaştığımızda minibüslerle (EKSTRA) 2150 m. yükseklikte bulunan UNESCO Dünya Mirası listesinde olan, ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT’a çıkıyoruz. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra minibüslerle dönüş yapıyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EKSTRA).

AKŞAM YEMEĞİ : Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Adıyaman White Star Hotel.

 

5. GÜN: (20/10/2018) (ADANA-SABANCI CAMİ-TAŞ KÖPRÜ-SAAT KULESİ-SİNEMA MÜZESİ)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, bir sonraki durağımız olan Adana’ya doğru yola koyuluyoruz. Türkiye’nin en büyük camisi olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Burada şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ’yü, SAAT KULESİ’ni ve SİNEMA MÜZESİ’ni ziyaret ettikten sonra, panoramik Adana gezimizi yapıp Balıkesir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EKSTRA).

AKŞAM YEMEĞİ : Dönüş yolundayız.

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • 4 Gece konaklama
 • 4 Akşam yemeği
 • 4 Sabah kahvaltısı
 • Rehberlik hizmeti
 • Ulaşım
 • Araç içi ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Müze ve Ören yeri Giriş ücreteleri
 • Öğle yemekleri
 • Tekne Turu
 • Ekstra alınan yiyecek ve içecekler
 • Nemrut Dağı Çıkış Ücretleri
 • Urfa Sıra Gecesi
Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız