Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

BEYPAZARI – ESKİŞEHİR TURU 11-13 EKİM 2019

BEYPAZARI – ESKİŞEHİR TURU

11-13 EKİM 2019

360 TL

11 ekim sabahı 04:00’da kapalı spor salonun önünden hareket ediyoruz.

1.GÜN:

Hareket ettikten sonra yol güzergahımızda bulunan bir tesiste kahvaltı molası verdikten sonra Eskişehir’e ulaşıyoruz. İlk olarak Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh’un Gemisinin, Gölet’in etrafında gezi yapabilirler. Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihanesini ziyaret ediyoruz. Odunpazarı sokaklarında gönlünüzce gezebilmeniz Eskişehir’in yöresel tatları olan Balaban köfte ve Çi börek tadabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Sonrasında Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir ( Ekstra ). Ardından Beypazarı’ndaki otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Uygun bir tesiste alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ: (EKSTRA).

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Beypalas Hotel.

 

2.GÜN:

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltının ardından lk durağımız İnözü Vadisindeki  manzaranın tadını çıkarıp ,tarihi evleri, gümüş işçiliği, maden suyu ve havucu ile ünlü olan Beypazarı’nda gezimize başlıyoruz.Burada ilk olarak Osmanlı sivil mimarisinin bir arada bulunduğu Alaaddin Sokak’tan geçiyoruz.Suluhanı gördükten sonra Yaşayan müzedeki eğlenceli aktivitelere katılıp bilgi sahibi oluyoruz.Ardından Kent Tarihi müzesinde bölge hakkında bilgi sahibi olup gezimizi tamamlıyoruz. Gezilerimizin ardından hediyelik eşya ve Beypazarı kurusu satın alabilir 80 katlı baklavasından tadabilirsiniz. Beypazarı’ndaki gezimizi tamamladıktan sonra Göynük’e geçiyoruz. M.Ö 5000 yıllık bir geçmişe sahip olan bölgede Göynük evlerini geziyoruz. Alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası dönüş için yola çıkıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EKSTRA).

AKŞAM YEMEĞİ : Dönüş yolundayız.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
1 Gece konaklama
1 Akşam yemeği
1 Sabah kahvaltısı
Rehberlik hizmeti
Ulaşım
Araç içi ikramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Müze ve Ören yeri Giriş ücreteleri
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalar
Tekne turu (Ekstra)
Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız