Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

BAŞTAN BAŞA AKDENİZ TURU / 08-14 EKİM 2018

ANTAKYA-MERSİN -ANTALYA-GÖKOVA 

6 GÜN 5 GECE

1250  TL

1.GÜN (8 Ekim Akşamı çıkış saat:17.00)
TAŞKÖPRÜ- ANTAKYA – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – ARKEOLOJİ MÜZESİ-HARBİYE (09.10.2018)
Adana’da uygun bir tesiste kahvaltı yapıyoruz.(extra) Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’ya varıyoruz. Dünya’nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi önünde buluşarak müze gezimizi yapıyoruz sonrasında Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, ( kiliseler müsait olduğunda ) gezimizin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini ( kapalı olduğundan dolayı dışarıdan anlatım yapılacak ) geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında. Burada yemeğimizi yemek üzere şelaleleri ve defne ağaçları ile meşhur Harbiye’ye ulaşıyoruz. Yemek molamızın ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama. (Tarbuş Otel)
2.GÜN
ADANA- SAMANDAĞ (10.10.2018)
Hz Hızır makamı dünyanın ilk tüneli olan TitusVespasıanus tüneli ve Beşikli mağarasının gezilmesi Adana turumuza başlıyoruz. Küçük Saat,Eski çarşı (Kazancılar) ya geçip Cezerye alışverişi için Yeni Uğur’a giriyoruz. Alışverişimizin ardından 1882 yılından kalma Büyük Saati görüyoruz. Ardından Yavuz Sultan Selim’in de konaklamış olduğu Ramazanoğlu Konağını, Ulu Camisini ve Medresesini geziyoruz. Yürüyerek Seyhan Nehri kenarında bulunan eski Kız Lisesini ve hemen yanında bulunan milattan sonra 300 yılında Romalılar tarafından restore edilen Taş köprü’yü geziyoruz. (Şenbayrak Otel)
3. GÜN
ADANA – TARSUS (11.10.2018)
Otelde alınan kahvaltıdan sonra aracımız ile Sinema müzesi gezilerek ardından Atatürk Evine geçiyoruz. Suphi Ramazanoğlu tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e tahsis edilen ve hediye edilen bu güzel konağı gezip aracımıza biniyoruz ardından Merkez Park da kısa bir yürüyüş yapıp aracımız ile panoramik turumuz bitirerek Tarsus’a doğru devam ediyoruz. Tarsus’da Nusrat Mayın Gemisi gezilerek Kleopatra Kapısı,St.Paul Kilise Müzesi, (otobüs ile panoramik olarak) ve St.Paul Kuyusu ve Tarsus Şelalesi’nde çay molasından sonra Cennet Cehennem obruklarının gezilmesi ve tekneyle (extra) Kız Kalesine geçiyoruz.Gezimizi bitirdikten sonra Göksu Irmağı kenarında Kültür Kahvesinde Türk Kahvesi keyfi yaptıktan sonra Aynalı Göl Mağarası’nı gezip otelimize yerleşiyoruz.(Anamur Nagidos Otel.)
4. GÜN
ANTALYA (12.10.2018)
Otelde alınan kahvaltıdan sonra (ortalama gidiş yolu 5:30 saat) Kurşunlu Şelalesine geçiyoruz.Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı Antalya’nın Aksu İlçesi sınırları içinde yer alan doğal güzelliği ile ziyaretçilerinin kendine hayran bıraktıran bir yerdir ve yöreye adını veren irili ufaklı şelalelerin bulunması maki formasyonlarının güzel örneklerini içermesi, flora, fauna ve özellikle nilüferli gölüyle olağanüstü bir peyzaj güzelliği sergilemektedir. Kızılçam, Doğu Çınarı, Defne, Yabani Zeytin, Sakız ağacı, Alıç Zakkum başlıca bitki örtüsünü oluşturur. Boz ördek, Yeşilbaş Ördek, Sakarmeke, Saz Tavuğu, Karabatak,İspinoz, Su Çulluğu, Domuz, Tilki, Tavşan, Sansar yörede yaşayan yaban hayvanlarını barındırır.Buradan sonra Düden Şelalesi gezilip ardından Antalya’da konaklama. Kemer çevresindeki oteller.(Kemer Sinatra Otel )
5. GÜN

OLİMPOS-KEKOVA-GÖCEK (13.10.2018)
Otelde alınan kahvaltıdan sonra Homeros destanlarına göre eski Yunan tanrılarının genellikle bir arada bulundukları, Zeus’un başkanlığında yiyip içerken konuşup tartıştıkları, insan yazgılarını değerlendirdikleri dağ doruğu Olympos dağında teleferik gezisi (extra) Yaklaşık yuksekliği 2911 metre olan bu dağa 80 kişilik teleferiklerle cıkılmaktadır. Bu zirve gezimizden sonra Demre’den Batık Kente 1 saatlik kısa tekne turu yapıyoruz(Ekstra) Ardından Kaputaş plajına hareket ediyoruz ve 1:00 saat yüzme molası ardından Göcek’ teki otelimize yerleşme ve konaklama.(Fethiye Telmessos  Otel)
6. GÜN
GÖKOVA TEKNE TURU(14.10.2018)
Otelde alınan kahvaltıdan sonra Fethiye’den ayrılış ve Gökova’da tekne turu’na(extra) Tekne turunda Sedir Adası Kleopatra Plajı,Lacivert Koy,İncekum Plajı,Gelibolu Sualtı Mağaralarını göreceğiz. Yeşille mavinin muhteşem manzarasıyla,10:30-17:30 saatleri arasında yapacağımız tekne turundan sonra Balıkesir’e doğru dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler:
 Spor veya rahat ayakkabı
 Şapka, gözlük
 Mayo, şort
 Fotoğraf makinası
 Hava durumuna göre mevsimlik hırka veya yelek
Not: Tekne turu ve yüzme molaları için mayo, havlu, terlik, deniz ayakkabısı ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız!

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
5 otelde konaklama
5 Sabah Kahvaltısı
5 Akşam Yemeği
Profesyonel rehberlik hizmeti
Yolcu Sigortası
Araç içi ikramlar

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk sabah kahvaltısı
Müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
Tekne turları
Kişisel harcamalar
Tüm Öğlen yemekleri
Akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

 

Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız