Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

BALKANLAR TURU 21-29 EKİM 2019 / 385 €

BÜYÜK BALKAN TURU

8 GÜNDE 8 ÜLKE

Balkanlar’ın Avrupa’sı Şehirler

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ-HIRVATİSTAN-BOSNA HERSEK-SIRBİSTAN-BULGARİSTAN

 

7 GECE 8 GÜN

 

  1. GÜN / BALIKESİR-ÇANAKKALE-İPSALA

Akşam saat 21:00 arası Balıkesir, özel otobüsümüzle yola çıkıyoruz.Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan‘agiriyoruz.

  1. GÜN /Komotini(Gümülcine)-Xanthi(İskeçe) Kavala-Selanik

Gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ile Yunanistan’a geçerek Kipi kapısından giriş ve Komotini(Gümülcine) Xanthi(İskeçe) üzerinden Kavala’ya varış, Kavala Kurabiyesi İmalathanesi ve kahvaltı. Kahvaltı ardından Kavala panoramik şehir turu, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Selanike doğru hareket yol üzerinde göreceğimiz Vulvi ve Koronia gölleri sonrasında Selanik panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini göreceğimiz yerler arasındadır. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra Aristoteles Meydanı, Beyaz Kule, Bedesten, Hamza Bey Camii, göreceğimiz yerler arasında. Şehirturumuzun bitiminde, otelimize giriş Selanik’te konaklama.

  1. GÜN / SELANİK-MANASTIR-RESNE-OHRİ

Sabah kahvaltı sonrası Selanik’ten yola çıkarak Makedonya ya hareket ediyoruz. Niki Sınır kapısından çıkış yapıp Manastıra geçiyoruz. Manastırda göreceğimiz yerler arasında Yeni cami, İshakiye camii, bedesten, eski Türk Çarşı’sı ve Atatürk’ün okuduğu okul ziyaretimiz arasındadır. Manastırdan yola devam ederek Resne ye varıyoruz. Resnede Resneli Niyazi’nin sarayını görüp Ohrid şehrine devam ediyoruz. Ohrid şehrine varışımız ile birlikte şehir turuna başlıyoruz. Ali paşa camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, halveti dergahı ve camisi Tarihi Çınar Meydanı, Azize BogorodicaKameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Kliment Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz Panteleymon Kilisesi (aşağıdan) Çar Samuil Kalesi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Şehir turumuzun bitiminde, otelimize giriş ve konaklama.

  1. GÜN / OHRİD-ELBASAN-TİRAN-BAR

Sabah kahvaltı sonrası; Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Elbasan şehrini panoramik olarak gördükten sonra, 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın yönetiminde yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran‘ı görüyoruz. 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panoramik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemeğini aldıktan sonra İşkodra üzerinden Karadağ’a ulaşıyoruz. Karadağ da otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

  1. GÜN / BUDVA-KOTOR-DUBROVNİK-NEUM

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, kısa bir yolculukla BUDVA’ya ulaşıyoruz. Öncelikle, Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan‘ı görüyoruz. StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezip, Kotor‘a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Muhteşem doğal güzelliğe sahip Kotor Körfezini, Kotor körfezi içinde bulunan iki adet ada üzerinde inşa edilmiş kiliseleri panoramik görüp gizemli hikâyesini dinledikten sonra, Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda HercegNoviKasabasını panoramik görüp, Venedikce adı Ragusaolan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dâhil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 12. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Verilen serbest zaman sonrası otelimizin bulunduğu şehre hareket ediyoruz. Konaklamamız Neum’daki otelimizdedir.

  1. GÜN / NEUM-POÇİTEL-MOSTAR-SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızın ardından, Daha sonra Mostar‘a doğru hareket ediyoruz. Bosna-Hırvat sınırından geçerek ilk durağımız bir Osmanlının ulaştığı son nokta olan PoçitelKöyü. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostar’a ulaşıyoruz. Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, KoskiMehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra Saraybosna’ya ulaşıp, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama SARAYBOSNA‘daki otelimizde. İsteyen misafirlerimiz için (ekstra) yemekli Boşnak gecesine katılabilirler.

  1. GÜN / SARAYBOSNA-BELGRAD

Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Belgrad’aulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Saat Kulesi, DamatAli Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydangörülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz.

  1. GÜN / BELGRAD-NİŞ ÜZERİ SOFYA

Sabah kahvaltısından sonra, Niş üzerinden Bulgaristan’a ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardındanBulgaristan girip, öğle saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Merkez Bankası, Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi olarak kullanılanBüyük Camii (Koca Mahmut Paşa camii), Meclis Binası, Sofya Heykeli, Banyabaşı Camii(Kadı Seyfullah Efendi Camii) ziyaretiediyoruz. Turumuzun sonunda Filibeye hareket ve otelde konaklama.

  1. GÜN / FİLİBE – TÜRKİYE

Filibede kahvaltı sonrası Filibe şehri turu Cuma camii, eski şehir turu ardından Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve free-shop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Daha sonra Gelibolu-Lâpseki üzerinden uygun molalarla Balıkesir’e ulaşıyoruz. Başka bir turda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
Mercedes Otobüsler ile Ulaşımlar ve Programdaki Tüm Turlar
Balıkesir’den Balıkesir’e Tüm Ulaşım Hizmetleri
Program’da Belirtilen Tüm Şehir Turları
Şehir Turları Esnasında Zorunlu Lokal Rehberlikler
Tüm Şehirlerde Konaklama ve Turist Vergileri
Oteller ’de 7 gece  Konaklama
Oteller ’de 7 Akşam Akşam Yemeği
Oteller ‘de 7 Sabah Kahvaltısı
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
ALTIEYLÜL TURİZM Otobüs içi İkramlar (Su, Çay, Kahve vs.)
Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
Öğle Yemekleri ve Molalar
Ekstra Olduğu Belirtilen Her Türlü Hizmet
Schengen Vize Bedeli (Sigorta + Hizmet Dahil): 120 €

Not: Yeşil Pasaportu olanlara vize gerekmiyor.
Yurtdışı Çıkış Fonu: 50 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)
(65 – 80 Yaş 15€ olarak fark olarak hesaplanır.)

Yorumlar
Turumuzu Paylaşınız