Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU 5 GECE 6 GÜN 02/7 MART 2020

KARS DOĞU EKSPRESİ TURU

2/7 Mart

2150 tl

 

1. Gün: Balıkesir – Ankara otobüs yolculuğu / Doğu Ekspresi ile Ankara – Kars Seyahati

Sabah saat 05:00 Balıkesir’den hareket ediyoruz.İlk olarak Anıtkabir ziyaret ediyoruz.Daha sonra saat 16:00 Ankara garından trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile 36 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Erzincan – Erzurum – Kars hattında bol manzaralı ve keyifli bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Sabah kahvaltı için İliç’te (ekstra) Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızdadır.

2. Gün: Kars

İlk olarak tren sabah 7 ile 9 buçuk arası İliç’te duruyor daha sonra bizi bekleyen minibüslerle(ekstra) Kemaliye’ye gidiyoruz.Burada Karanlık Kanyon ve Kemaliye evlerini gezip trenimize geri dönüyoruz.Tren yolculuğumuzun sonrasında öğle yemeği için Erzincan’a mola veriyoruz, Erzincan’da mola saatleri 12.30-15.30 arası mola veriyoruz.Erzurum gezisi(ekstra) ve akşam yemeği (ekstra) alıyoruz. Daha sonra trenimize binip gece saat 1.30’da otelimizde olmayı umuyoruz (rötar olmazsa).Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizdedir.

3. Gün: Kars – Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz.  Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Ardından Çıldırgölü kenarında öğle yemeğizi alıyoruz.  Ardından Boğatepe köyüne gidiyoruz. Burası meşhur Kars gravyer peynirinin üretildiği tek köydür. İsviçrelilerin Alplere benzettiği bu köy, peynir üretiminde önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye’deki ilk ve tek peynir müzesini Boğatepe’de yer almaktadır. Ardından Kars şehir merkezi gezimize başlıyoruz.Burada Vali Konağı ve civarındaki taş binalar,Kars Kalesi,Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüyoruz.  Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde.

4. Gün:  Doğu Beyazıt ve Ishak Paşa Sarayı Muradiye Şelaleleri

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Iğdır’a geçiyoruz.Iğdırda ermeniler tarafından katledilen Türkler için yapılan müzeyi ziyaret ediyoruz.Daha sonra Doğu Beyazıt’a geliyoruz ve burada İshak Paşa Sarayını ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğini Saraykebap Harman restorantta alıyoruz(ekstra).  Akşam saatlerinde Van’da oluyoruz.

 

5. Gün : Van- Akdamar Adası- Van kalesi

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Van’daki Akdamar adasına gidiyoruz(tekne ile ekstra). Akdamar adasını gezdikten sonra Van kalesi,Van kedi evi ve Van Müzesini gezip Akşam otele yerleşiyoruz,Serbest zaman veriyoruz.

6.GÜN:

Sabah otelde alacağımız meşhur Van kahvaltısının ardından sizlere serbest zaman verip 12.55 THY uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Ortalama 2 buçuk saatlik uçuşun ardından Hava limanında bekleyen otobüsümüz ile Balıkesir’e hareket ediyoruz.Balıkesir’e varışımız 21.30’da. Bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON KONAKLAMA

Türkiye’nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu’yu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 36 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çay kahve eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sizin için bir araya getirdik.

 

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

 

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Ulaşım
Balıkesir’den Ankara’ya Otobüs ile transfer
İstanbul’dan Balıkesir’e transfer
Kars – Ankara Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
Vandan İstanbul’a uçak bileti
Rehberlik Hizmeti
4 Gece otel konaklaması
1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
Otellerde alınan 4 Sabah Kahvaltısı
Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
Kişisel harcamalar, Alışverişler
Müze Giriş Ücretleri
Tüm Öğlen yemekleri
Tüm akşam yemekleri
İliç (Kemaliye), Erzincan ve Erzurum’a gidiş minibüs ücretleri