Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

KAPADOKYA TURU 2-5 NİSAN

KONYA’LI HACIKBEKTAŞ’LI TERMAL OTEL FARKI İLE

KAPADOKYA TURU

2/5 NİSAN 2020

İKİ GECE KONAKLAMALI

 

2 Nisan Perşembe akşamı saat 22:30’da kapalı spor salonun önünden hareket ediyoruz.

3 NİSAN 2020

1.GÜN:Sabah yol güzergahında uygun bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Konya’da Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise “Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi’ne gidiyoruz.Müze gezimizin ardından  bölgedeki 104 yer altı şehrinden en büyüğü olan Derinkuyu Yer altı Şehrine gidiyoruz.Büyüleyici yer altı şehrini gezip fotoğraf çekiminin ardından otelimize geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Yol güzergahında uygun tesiste.(EKSTRA)

ÖĞLE YEMEĞİ:Yol güzergahında uygun tesiste alıyoruz.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde açık büfe olup tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Divaisib Termal Resort Hotel Spa Kozaklı

4 NİSAN 2020

2.GÜN: SabahOtelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra ilk olarak Göreme milli parkına gidiyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konak ve  Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Ardından şapkalı peribacalarının ve Ürgüp’ün simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Öğle yemeği için Kapadokya’nın meşhur Uranos testi kebabını yemeğe restaurantımıza geçiyoruz. Kapadokya’nın meşhur sütlü kabak çekirdeği kuruyemişçisine gidiyoruz. Peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra İlginç peribacası oluşumlarını barındıran, adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) geziyoruz.Daha sonra Güvercinlik Vadisi’ni görüp Kapadokya’nın en eski yerleşim yeri olan Çavuşin köyüne gidiyoruz. Köyü gezdikten sonra  Buradaki gezimizin ardından  otelimize dönüyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde açık büfe olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Uranos testi kebabı (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde açık büfe olup tur ücretine dahildir.

KONAKLAMA OTELİ: Divaisib Termal Resort Hotel Spa Kozaklı

5 NİSAN 2020

3.GÜN:Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ilk olarak Hacı Bektaş’da kurbanlık bakıp aldıktan sonra Alevilik / Bektaşilik öğretisinin doğduğu ve geliştiği yer Hacı Bektaş Veli Müzesi’ni geziyoruz. Ardından  Çilehane’ye gidiyoruz. Çilehane, Aşık Mahzuni Şerif, İlhan Selçuk, Turhan selçuk ve Fikret Otyam’ın mezarlarının da bulunduğu alanları yürüyerek gezdikten sonra  Beştaş’a gidiyoruz. Beştaş ve burada bulunan Beştaş Cem Evi’nin ziyaret edilmesinden sonra Kadıncık Ana’ya gidiyoruz. Sonrasında ülkemizin tuz ihtiyacının neredeyse yarısını karşılayan Antik çağlardan günümüze kadar çevresinde bir çok medeniyeti barındıran Tuz Gölü’ne hareket. Flamingoların dünya üzerindeki doğal üreme alanı olan Tuz Gölü kenarında duruyor ve her mevsim farklı güzellikler sunan gölü fotoğraflıyoruz. Sonrasında Balıkesir dönüş yoluna hareket ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde açık büfe olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ:Uygun bir tesiste alıyoruz.(EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: Uygun bir tesiste alıyoruz.(EKSTRA)

KONAKLAMA OTELİ: Dönüş yolundayız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
2 gece otel konaklaması
2 gün akşam yemeği
2 gün sabah kahvaltısı
Ulaşım
Rehberlik hizmeti
Araç  içi ikramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
İlk gün sabah kahvaltısı
Öğle yemekleri
Dönüş günü akşam yemekleri
Kişisel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri