Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Kaydolarak, 6eylulturizm'in Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, Misafir Geri Ödeme Politikası ve Ev Sahibi Garanti Koşulları'nı kabul ediyorum

Zaten bir üye misiniz?

Altıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat AcentasıAltıeylül Turizm Balıkesir – Avcıoğlu Seyahat Acentası

Hesabınız yok mu?

BÜYÜK BALKAN TURU 7/15 HAZİRAN 19/27 HAZİRAN 21/29 AĞUSTOS 2020 399€

399€

BALIKESİR KALKIŞLI OTOBÜSLE

BÜYÜK BALKAN TURU

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ

HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – BULGARİSTAN

7/15 HAZİRAN 2020

19/27 HAZİRAN 2020

21/29 AĞUSTOS 2020

 

1. Gün: BALIKESİR -BANDIRMA  – GELİBOLU – KEŞAN – İPSALA

Siz değerli misafirlerimizi Kapalı Spor Salonu önünden aldıktan sonra gerekli molalar ile birlikte BANDIRMA – GELİBOLU – KEŞAN üzerinden İPSALA sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

 

2. Gün: KAVALA – SELANİK – MANASTIR – RESNE – OHRİD`TE KONAKLAMA

İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden Kavala’ya varıyoruz. Burada meşhur Kavala kurabiyecisinde ekstra kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Koronia Gölleri, Halkidiki yarım adasının eşsiz manzaralarını izleyerek Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası Atatürk Evi’ni gördükten sonra Makedonya’ya Atatürk’ün askeri eğitimini aldığı Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında Atatürk’ün Manastır’da ilk aşkı EleniKarinte’nin Evini görüyor ve rehberimizden Manastır’lıEleni’nin Atatürk’e yazdığı duygusal mektubu dinliyoruz. Daha sonra Makedonya’nın İncisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde elmaları ve Resnede doğan ve hürriyet kahramanı Resneli niyazinin doğduğu evi ve yaptırdığı malikhanesini görüyoruz. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon,Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalmaAnfi Tiyatro, Çar Samuel Kalesi, Ohri Halveti Tekkesi, Çınar Meydanı ve Tarihi Çınar Ağacıgöreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra eşsiz manzaraları görebileceğiniz Ohrid Gölü üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Serbest zaman sonrası  otelimize yerleşiyoruz.

 

3. Gün: MAVROVO DAĞLARI – GOSTİVAR – KALKANDELEN (TETOVO) – ÜSKÜP`TE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Mavrovomilli parkı zirvesinde bizim Pişi dediğimiz (onların Mekitsa dedikleri) yapan restoran da kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Mavrovomilli parkındaki köylerde yayılarak beslenmiş İneklerin sütünden yapılan taze peyniri tadmayı unutmayın. Daha sonra Gostivar’dan geçerekKalkandelen’e geliyoruz. Kalkandelende iki kız kardeş tarafından yaptırılan,Alaca Cami’nininsanda hayranlık uyandırdığını göreceksiniz. Daha sonra Makedonya’nın başkentiÜsküp’ün tüm su ihtiyacını karşılayan doğa harikası Matka Kanyonu’nu ziyaret ediyoruz. Matka Kanyon’unda isterseniz fotoğraf çekebilir, kafelerde kahvelerinizi içebilir, kanolar ile yapılan kısa turlara katılabilirsiniz.serbest zaman sonrası Üsküp’e doğru devam ediyoruz. İlk olarakÜsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamıgöreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonraTarihi Taş Köprü’den geçerek Avrupa Başkentleri’ndeki meydanlara benzetilmek istenen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’degöreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

4. Gün: ÜSKÜP – PRİZREN (KOSOVA) – İŞKODRA veya PODGORİCA`DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası  Daha sonra Kosova’ya giriş yapmak üzere Makedonya’dan ayrılıyoruz. Dünya’nın en genç ülkelerinden birisi olan Kosova’nın en şirin şehri Prizren’e geliyoruz. Şar Dağ’nın eteklerine kurulmuş, ortasından Bistriça Nehri’nin aktığı Prizren’deHalveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamıve dönem mimarisinin en güzel örneklerindenSinan Paşa Camii’ni görüyoruz. Daha sonraMeşhur Kosova Köftesi’nin tadına bakmak için köftecilerin bulunduğu meydan da serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Kosova’dan ayrılarakArnavutluk’a giriş yapıyoruz. Arnavutluk’taİşkodraŞehrine gelerek,İşkodra Gölünü ve RotandaKalesini panoramik olarakgörüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

 

5. Gün: BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK – TREBİNJE ÇEVRESİNDE KONAKLAMA

Sabah Kahvaltısı sonrası Karadağ’a (Montenegro) giriş yaparak Ulcin, Bar şehirleri içinden geçerek muhteşem adriyatik manzaraları eşliğinde Avrupa Sosyetesi’nin tatil için tercih ettiği en popüler şehirlerden birisi olanBudva’yı panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük şirin bir ortaçağ şehri olanKotor‘daMeydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, bazı tüccarların malikanelerini, Azize Ozana’nın kilisesi ve hikayesini dinledikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Balkanlar’ın İncisiDubrovnik’e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’te surları,OnofrioÇeşmeleri’ni, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Rektör Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, DubrovnikMerdivenleri’ni, Aziz Vlah(şehrin koruyucusu), Fransisken ve Domiken manastırlarını görüyoruz. Serbest zaman sonrası çok kısa bir mesafede bulunan Trebinje kentine gelerek burada akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

6. Gün:POÇİTEL-MOSTAR  – SARAYBOSNA`DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrası Osmanlının kara yolu ile son ulaşım yeri ve Gümrük kontrol noktası olarak kullandığı farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşanPoçitel Köyü’nü yol üzerinde ziyaret ediyoruz. Sonrasında Neratvanehri kıyısındanMostar‘a gelerekBosna tarihinde efsaneleşenTarihi Mostar Köprüsünü, Koski Mehmet Beg camisinden Mostar Köprüsü’nü seyir veKaragöz Camisiniziyaret ediyoruz. Savaştan kalan Şehitlikleri görüyoruz. Serbest zaman sonrasıSaraybosna’ya doğru devam ediyoruz.Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Avrupa’nın en müstesna çarşısıBaş Çarşı’da gezintiye başlıyoruz.Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiğikütüphane,Kurşunlu MedresesiveKanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğluGazi Hüsrev Bey Camisini,Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu, Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nınçıktığı yer olarak bilinenLatin (Hünkar) Köprüsünügörüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

7. Gün:BELGRAD`DA KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasındaBelgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Roma imparatorluğundan sonra Osmanlının hakimiyetinde kalan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tunanehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.PrensiMihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait Amatörlerin yaptırdığı sanat eseri binaları barındıran,KnezMihajlova Caddesi’nde yürüyüş yapıyoruz. yürüyüşümüz esnasında Cumhuriyet Meydanı, Prens Mihailo Heykeli’ni ve terazi meydanı ve Tarihi Moskova hotelini gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

8. Gün:SOFYA`DA VEYA PLOVDİV’DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltı sonrasında SOFYA’yadoğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; AzizNedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, küçük Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, AleksanderNevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayıgörülecek yerler arasındadır. AyrıcaUlu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesiile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığıOrdu Evinide görüyoruz. Daha sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

9. Gün:PLOVDİV – KAPIKULE – EDİRNE – BALIKESİR’E GERİ DÖNÜŞ

Sabah kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olanPlovdiv(Filibe)’de göreceğimiz yerler arasında Nöbet tepe üzerinde bulunan tarihi şehri, antik tiyatrosu, mevlevihaneyi, Cuma camisi, ve tarihi hipodromu görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olanBatenbergCaddesiserbest zaman veriyoruz serbest zaman sonrasında sınıra hareket ediyoruz Free-shop alışverişimizi tamamladıktan sonra Kapıkule Sınır Kapısına gelerek giriş-çıkış işlemleri ardından ülkemize giriş yaparak Balıkesir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktada bırakarak vedalaşıyoruz. Başka turlarda görüşmek dileğiyle…

BILGILENDIRME

– Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti :

Sigara: 3 karton ,

Alkollü İçecekler: %40 olan içkiler 1 litre (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler),

Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan acentamız sorumlu tutulamaz.

Tur Adı
BÜYÜK BALKAN TURU
Tarih
7/15 HAZİRAN 19/27 HAZİRAN 21/29 AĞUSTOS 2020
Ücret
399€
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Mercedes Trevego Otobüs İle Ulaşım
 • Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
 • 7 Gece 5-4 Yıldız Otellerde Konaklama
 • Otellerde 7 Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • 2 Tane Balkan Eğlencesi(Eğlencelerimiz Ohrid ve Saraybosna’da olacaktır.)
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Dubrovnik Giriş Ücreti
 • Kotor Giriş Ücreti
 • Kosova giriş ücreti
 • Araç içi ikramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 •  İlk gün sabah kahvaltısı
 •  Öğle yemekleri
 • Schengen vize ücreti 130€
 • MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası(65 yaş üzeri 15€)